
Grafikák
Szirén

A szirének, édesanyjuktól gyönyörű hangot örököltek, amire igen büszkék voltak. Idővel azonban gőgösek lettek és elbizakodottságukban versenyre keltek a múzsákkal. Vereségük büntetéseként a múzsák bűvös hangú, de vérszomjas félig ember, félig madár keveréklényekké változtatták őket, akik addig élhetnek, míg valaki bűbájuk elől meg nem menekül. A szirének szégyenükben a tenger eldugott, távoli szigetein húzódtak meg. Más hagyományok szerint Démétér büntetésének köszönhették szörny-alakjukat, amiért leánya elrablását nem akadályozták meg. Ovidius[6] pedig Perszephonéjátszópajtásaiként említi őket. A sziréneket alvilági múzsáknak is nevezik.
Lívia az égett arcú lány

A képen látható fiatal lány égési sérüléseket szenvedett, az évekkel ezelőtti traumát, fájdalmat sosem fogja feldolgozni, s a tudatot, hogy minden nap így kell tükörbe néznie.

Kalóz
Ő egy rettegett kalózvezér, ki nemes úr volt, de életkörülményei úgy hozták, hogy kalóznak állt, lelke mélyén mintha vérzett volna valami legbelül, mindig úgy indult egy csatába, hogy onnan már nem jön vissza...

Rose
Ez a kép a filmből ismert híres jelenet.

Kelta Boszorkány
A kelta boszorkány, név szerint Maab királynő a kelta mitológiában a fekete mágia királynője, az Arthur mondakörben Merlin varázsló legfőbb ellenlábasa. Az Annales Cambriae (Wales-i krónikák) tanúbizonysága szerint még egy szűznemzés is az ő nevéhez fűződik, amelynek gyümölcséből született a szépséges és hírhedt Morgan le Fay, aki később Merlin szeretője, majd gyilkosa lett.
Közismert irodalmi megjelenése a Rómeó és Júlia című Shakespeare tragédiában található: Mercutio híres monológja olyan gonosz tündérként ábrázolja, aki álmában támadja meg az embereket, hogy pusztító szenvedélyekkel vigye őket romlásba. William Shakespeare még gyerekként hallotta a pixforti Mab támadás történetét, ahol 29 férfi, 33 nő és 19 gyermek halt meg egyetlen éjszaka alatt. Bár maradt egy túlélő, az ügyet mégse tudták megoldani.

Katona a francia forradalom idejéből
225 éve kezdődött a nagy francia forradalom. Párizs népe 1789 július 14 -én ostromolta meg a Bastille -t, a hírhedt párizsi börtönt, melyre az elnyomó királyi hatalom legfőbb szimbólumaként tekintett a lakosság. Egy viharos korszak vette kezdetét, mely egészen Napóleon bukásáig, azaz 1815 -ig tartott.

Marie Antinette
Habsburg-Lotaringiai Mária Antónia (németül: Maria Antonia von Österreich, franciául: Marie-Antoinette d'Autriche); Bécs, 1755. november 2. -Párizs, 1793. október 16.), a Habsburg-Lotaringiai-házból származó osztrák főhercegnő, német-római császári, magyar és cseh királyi hercegnő, I. Ferencnémet-római császár és Mária Terézia királynő tizenötödik gyermeke. XVI. Lajos francia királlyal kötött házassága révén Franciaország és Navarrakirálynéja, akit a francia forradalom idején kivégeztek.

Ősmagyar asszony
Az aranyasszonyok a magyar ősi hitvilágban a női teremtő és gyógyító princípiumot képviselték, a gyógyítás mellett akár uralkodói, hadvezéri feladatokat is elláthattak.Nem földi dolgokkal, hanem az ÖregÖsteenség erejével gyógyítottak.


